Przekaż 1% podatku

Przekaż 1% podatku

 

Obiecujemy nie zmarnować żadnego grosza z Twojego 1%…..  Wydarzenia w 2019 roku:

Styczeń 

– bal charytatywny organizowany przez Grupę Nowy Styl.

– jedna z naszych rodzin gościła wolontariusza z Chin – projekt AISEC.

Luty

– ferie z Wielkim Sercem w siedzibie Stowarzyszenia – projekcje filmów, konkursy  budowli z klocków Lego, gra w piłkarzyki, zajęcia plastyczne, pogaduchy przy kawie dla rodziców.

– udział przedstawiciela Stowarzyszenia w zebraniu sprawozdawczym OSP Łężany.

– udział w szkoleniu w ramach projektu pt. „PoMOC dla rodzin”.

Marzec

– Klimatyczny relaks i SPA tylko w Pałac Polanka Hotel & SPA nasze mamy wspólnie z paniami z zaprzyjaźnionego Stowarzyszenia z Polanki mogły odpocząć i zrelaksować się w klimatycznych podziemiach hotelowego SPA.

– nasze przedstawicielki gościły na spotkaniu sprawozdawczym Koła Gospodyń Wiejskich w Łężanach.

– spotkanie towarzyskie dotyczące możliwości współpracy z Gminą Miejsce Piastowe z panią v-ce wójt Magdaleną Hec-Mrozek. 

– spotkanie z panem Bartoszem Zgłobickim specjalistą ds. e-learningu z ROPS Rzeszów dotyczące szkolenia rodziców zastępczych.

Maj

– udział przedstawiciela w spotkaniu roboczym ws. pieczy zastępczej w Wojewódzkim Urzędzie  pracy w Rzeszowie. Uwagi i wskazówki z tych rozmów pomogą w pracy nad założeniami nowego RPO WP 2021-2027. 

Czerwiec

– kolejne niezapomniane obchody Dni Rodzicielstwa Zastępczego i Dnia dziecka w Ośrodku szkoleniowo-rekreacyjnym Diecezji Rzeszowskiej w Kotani.

Atrakcje: konie, zjeżdżalnie, gry i zabawy, malowanie buzi, wspaniały bufet, grill, warsztaty kulinarne, pokaz straży pożarnej. Gościliśmy  wielu ważnych gości i sponsorów. W tym roku Statuetkę Wielkiego Serca wręczyliśmy Magdalenie Koczaj-Kizior ze Stowarzyszenia Nowy Dom.

Kongres Rodzicielstwa Zastępczego ”Dziecko jest najważniejsze”, który odbył się w Ministerstwie Przedsiębiorczości i Technologii.

Koalicja na rzecz Rodzinnej Opieki Zastępczej za pośrednictwem Rzecznika Praw Dziecka, wystąpiła do Pana Prezydenta Andrzeja Dudy o odznaczenie najbardziej zasłużonych członków naszego Stowarzyszenia Krzyżami Zasługi. Akt dekoracji nastąpił podczas pierwszej, oficjalnej części Kongresu. Odznaczenia otrzymali:  uhonorowani zostali rodzice zastępczy – Krystyna Grabnicka, Renata Krajewska – Zięba oraz Sylwia i Robert Penarowie.

Wakacje

– wyjazdy indywidualne i zorganizowane dla naszych dzieciaków.

– jedna z naszych rodzin gościła wolontariuszkę z USA.

Listopad

– udział naszego przedstawiciela w konferencji organizowanej przez Kancelarię Prezydenta RP pt.: „Nie tylko dezinstytucjonalizacja . 20 lat reformowania systemu pieczy zastępczej w Polsce – bilans dokonywanych zmian”.

– Andrzejki z Wielkim Sercem – przy współpracy z 18 DH w Łężanach.

Grudzień

– zbiórka przyborów szkolnych i słodyczy dla dzieci z Ukrainy, które zostały przekazane dla dzieci z polskich rodzin mieszkających na Ukrainie. Akcją na Ukrainie zajmują się Siostry Sercanki z Rudek,  Złoczowa, Nowogradu Wołyńskiego, oraz ze Lwowa, które prowadzą przedszkola i szkoły w tych miejscowościach.  

– udział w Opłatku Maltańskim w Dworze Kombornia.

– spotkanie w Dom Pomocy Społecznej „Nazaret” w Kołaczycach.

– przez cały rok działała grupa wsparcia dla rodziców zastępczych.

 

D Z I Ę K U J E M Y ! ! !