This page is hosted for free by cba.pl. Are you the owner of this page? You can remove this message and unlock many additional features by upgrading to PRO or VIP hosting for just 5.83 PLN!
Want to support this website? Click here and add some funds! Your money will then be used to pay for any of our services, including removing this ad.

Przekaż 1% podatku

Przekaż 1% podatku

 

Obiecujemy nie zmarnować żadnego grosza z Twojego 1%…..  Wydarzenia w 2019 roku:

Styczeń 

– bal charytatywny organizowany przez Grupę Nowy Styl.

– jedna z naszych rodzin gościła wolontariusza z Chin – projekt AISEC.

Luty

– ferie z Wielkim Sercem w siedzibie Stowarzyszenia – projekcje filmów, konkursy  budowli z klocków Lego, gra w piłkarzyki, zajęcia plastyczne, pogaduchy przy kawie dla rodziców.

– udział przedstawiciela Stowarzyszenia w zebraniu sprawozdawczym OSP Łężany.

– udział w szkoleniu w ramach projektu pt. „PoMOC dla rodzin”.

Marzec

– Klimatyczny relaks i SPA tylko w Pałac Polanka Hotel & SPA nasze mamy wspólnie z paniami z zaprzyjaźnionego Stowarzyszenia z Polanki mogły odpocząć i zrelaksować się w klimatycznych podziemiach hotelowego SPA.

– nasze przedstawicielki gościły na spotkaniu sprawozdawczym Koła Gospodyń Wiejskich w Łężanach.

– spotkanie towarzyskie dotyczące możliwości współpracy z Gminą Miejsce Piastowe z panią v-ce wójt Magdaleną Hec-Mrozek. 

– spotkanie z panem Bartoszem Zgłobickim specjalistą ds. e-learningu z ROPS Rzeszów dotyczące szkolenia rodziców zastępczych.

Maj

– udział przedstawiciela w spotkaniu roboczym ws. pieczy zastępczej w Wojewódzkim Urzędzie  pracy w Rzeszowie. Uwagi i wskazówki z tych rozmów pomogą w pracy nad założeniami nowego RPO WP 2021-2027. 

Czerwiec

– kolejne niezapomniane obchody Dni Rodzicielstwa Zastępczego i Dnia dziecka w Ośrodku szkoleniowo-rekreacyjnym Diecezji Rzeszowskiej w Kotani.

Atrakcje: konie, zjeżdżalnie, gry i zabawy, malowanie buzi, wspaniały bufet, grill, warsztaty kulinarne, pokaz straży pożarnej. Gościliśmy  wielu ważnych gości i sponsorów. W tym roku Statuetkę Wielkiego Serca wręczyliśmy Magdalenie Koczaj-Kizior ze Stowarzyszenia Nowy Dom.

Kongres Rodzicielstwa Zastępczego ”Dziecko jest najważniejsze”, który odbył się w Ministerstwie Przedsiębiorczości i Technologii.

Koalicja na rzecz Rodzinnej Opieki Zastępczej za pośrednictwem Rzecznika Praw Dziecka, wystąpiła do Pana Prezydenta Andrzeja Dudy o odznaczenie najbardziej zasłużonych członków naszego Stowarzyszenia Krzyżami Zasługi. Akt dekoracji nastąpił podczas pierwszej, oficjalnej części Kongresu. Odznaczenia otrzymali:  uhonorowani zostali rodzice zastępczy – Krystyna Grabnicka, Renata Krajewska – Zięba oraz Sylwia i Robert Penarowie.

Wakacje

– wyjazdy indywidualne i zorganizowane dla naszych dzieciaków.

– jedna z naszych rodzin gościła wolontariuszkę z USA.

Listopad

– udział naszego przedstawiciela w konferencji organizowanej przez Kancelarię Prezydenta RP pt.: „Nie tylko dezinstytucjonalizacja . 20 lat reformowania systemu pieczy zastępczej w Polsce – bilans dokonywanych zmian”.

– Andrzejki z Wielkim Sercem – przy współpracy z 18 DH w Łężanach.

Grudzień

– zbiórka przyborów szkolnych i słodyczy dla dzieci z Ukrainy, które zostały przekazane dla dzieci z polskich rodzin mieszkających na Ukrainie. Akcją na Ukrainie zajmują się Siostry Sercanki z Rudek,  Złoczowa, Nowogradu Wołyńskiego, oraz ze Lwowa, które prowadzą przedszkola i szkoły w tych miejscowościach.  

– udział w Opłatku Maltańskim w Dworze Kombornia.

– spotkanie w Dom Pomocy Społecznej „Nazaret” w Kołaczycach.

– przez cały rok działała grupa wsparcia dla rodziców zastępczych.

 

D Z I Ę K U J E M Y ! ! !