Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
22 marca 2019

Ważne linki

WAŻNE LINKI – POMOC DLA RODZICÓW

Centrum Psychologiczne ITEM

Sienkiewicza 27, 34-300 Żywiec

dr n.społecznych, psycholog Teresa Jadczak-Szumiło, psycholog Emil Szumiło i inni

tel. 33 861 38 44, e-mail: item@item-psychologia.pl

www.item-psychologia.pl

Podkarpackie Centrum Diagnozy I Terapii dla dzieci z FASD

ul. Twardowskiego 29/2, 35-302 RZESZÓW

fas.rzeszow.pl

Wojewódzki Specjalistyczny Szpital Dziecięcym im św. Ludwika w Krakowie

Centrum Kompleksowej Diagnostyki i Terapii Dzieci z FASD, pierwszy tego typu ośrodek w Polsce.

Wszystkie dzieci z zaburzeniami neurorozwojowymi (z podejrzeniem zespołu FASD) w wieku od 0 do 18 lat mogą skorzystać z pomocy Centrum Kompleksowej Diagnostyki i Terapii Dzieci z FASD przy Wojewódzkim Specjalistycznym Szpitalu Dziecięcym im. św. Ludwika.

Centrum Kompleksowej Diagnostyki i Terapii Dzieci z FASD Rejestracja: tel. 12 619 86 93

W razie potrzeby uzyskania dodatkowych informacji bądź konsultacji prosimy o kontakt z dr Zofią Szepczyńską, Kierownikiem Zespołu ds. FASD.

www.dzieciecyszpital.pl/pl/centrum-fasd

 

 

FUNDACJA FASTRYGA
ul. Hołdunowska 70A,  43-143 Lędziny, Województwo Śląskie

Telefon: 32 216 79 17 lub 508 552 211

dr n. med. Małgorzata Klecka

FUNDACJA FASTRYGA – kontynuuje działania w obszarze FAS zainicjowane pod koniec lat 90. przez Stowarzyszenie Zastępczego Rodzicielstwa Oddział Śląski w Lędzinach. Wspiera osoby – dorosłych i dzieci – z wrodzonymi zaburzeniami rozwojowymi spowodowanymi alkoholem i innymi substancjami toksycznymi. Zajmuje się profilaktyką FAS, diagnostyką i terapią dzieci z FASD (Spektrum Poalkoholowych Wrodzonych Zaburzeń Rozwojowych). Fundacja uczestniczy w badaniach naukowych nad FAS oraz buduje system wsparcia dla rodzin wychowujących dzieci z FAS. Jest pierwszą w Polsce fundacją zajmującą się problematyką FAS i inicjującą szereg działań edukacyjnych i terapeutycznych w tym obszarze. Wraz z Pracownią Diagnostyki i Terapii Zaburzeń Rozwojowych w Lędzinach tworzy Ośrodek FASTRYGA zajmujący się działalnością diagnostyczną, terapeutyczną i szkoleniową skierowaną do osób po traumie, odrzuceniu, dzieci z zaburzeniami rozwojowymi oraz rodzin zastępczych, adopcyjnych i biologicznych.

Fundacja po DRUGIE, ul. Smulikowskiego 4 00-389 Warszawa

Tel.: 693 90 40 44; 601 40 55 98

e-mail: fundacja@podrugie.pl

Fundacja po DRUGIE pomaga młodzieży zagrożonej wykluczeniem społecznym, patologią, bezradnością. W szczególności swoje działania kieruje do wychowanków i byłych wychowanków placówek resocjalizacyjnych. Fundacja realizuje szereg działań w zakładach poprawczych i młodzieżowych ośrodkach wychowawczych, które głównie koncentrują się wokół budowania kompetencji społecznych wychowanków i wspierania ich procesu readaptacji społecznej.

Organizacja stara się przeciwdziałać stygmatyzacji  i organizuje akcje, pikniki, wydarzenia z udziałem wychowanków skierowane do szerokich grup odbiorców. Fundacja wspiera także wychowanków po opuszczeniu placówki. Prowadzi działania systemowe, których celem jest wzmacnianie oddziaływań skierowanych do młodzieży z placówek resocjalizacyjnych, ochrona ich godności i praw.

Fundacja działa od 2011 roku. Już po dwóch latach swojej działalności otrzymała nagrodę Grand Prix w konkursie S3ktor na najlepszą inicjatywę pozarządową w Warszawie. Zdobyła także główną nagrodę w kategorii pomoc społeczna.

Ogólnopolski Portal Domów Dziecka
www.DomyDziecka.org

31-009 Kraków,
ul. Szewska 20/4

E-mail: info@domydziecka.org

 

Stowarzyszenie Pomocy Rodzinie Promyk

Jesteśmy organizatorem letniego obozu z rekreacyjnym żeglarstwem i (lub) programem socjoterapeutycznym w Siemianach gm. Iława. W sezonie 2019 turnusy odbywają się w terminach od 29.06.2019 do 17.08.2019 r.

http://www.stowarzyszeniepromyk.com.pl