This page is hosted for free by cba.pl, if you are owner of this page, you can remove this message and gain access to many additional features by upgrading your hosting to PRO or VIP for just 5.83 PLN.
Do you want to support owner of this site? Click here and donate to his account some amount, he will be able to use it to pay for any of our services, including removing this ad.
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl
22 marca 2019

Ważne linki

WAŻNE LINKI – POMOC DLA RODZICÓW

Centrum Psychologiczne ITEM

Sienkiewicza 27, 34-300 Żywiec

dr n.społecznych, psycholog Teresa Jadczak-Szumiło, psycholog Emil Szumiło i inni

tel. 33 861 38 44, e-mail: item@item-psychologia.pl

www.item-psychologia.pl

Podkarpackie Centrum Diagnozy I Terapii dla dzieci z FASD

ul. Twardowskiego 29/2, 35-302 RZESZÓW

fas.rzeszow.pl

Wojewódzki Specjalistyczny Szpital Dziecięcym im św. Ludwika w Krakowie

Centrum Kompleksowej Diagnostyki i Terapii Dzieci z FASD, pierwszy tego typu ośrodek w Polsce.

Wszystkie dzieci z zaburzeniami neurorozwojowymi (z podejrzeniem zespołu FASD) w wieku od 0 do 18 lat mogą skorzystać z pomocy Centrum Kompleksowej Diagnostyki i Terapii Dzieci z FASD przy Wojewódzkim Specjalistycznym Szpitalu Dziecięcym im. św. Ludwika.

Centrum Kompleksowej Diagnostyki i Terapii Dzieci z FASD Rejestracja: tel. 12 619 86 93

W razie potrzeby uzyskania dodatkowych informacji bądź konsultacji prosimy o kontakt z dr Zofią Szepczyńską, Kierownikiem Zespołu ds. FASD.

www.dzieciecyszpital.pl/pl/centrum-fasd

 

 

FUNDACJA FASTRYGA
ul. Hołdunowska 70A,  43-143 Lędziny, Województwo Śląskie

Telefon: 32 216 79 17 lub 508 552 211

dr n. med. Małgorzata Klecka

FUNDACJA FASTRYGA – kontynuuje działania w obszarze FAS zainicjowane pod koniec lat 90. przez Stowarzyszenie Zastępczego Rodzicielstwa Oddział Śląski w Lędzinach. Wspiera osoby – dorosłych i dzieci – z wrodzonymi zaburzeniami rozwojowymi spowodowanymi alkoholem i innymi substancjami toksycznymi. Zajmuje się profilaktyką FAS, diagnostyką i terapią dzieci z FASD (Spektrum Poalkoholowych Wrodzonych Zaburzeń Rozwojowych). Fundacja uczestniczy w badaniach naukowych nad FAS oraz buduje system wsparcia dla rodzin wychowujących dzieci z FAS. Jest pierwszą w Polsce fundacją zajmującą się problematyką FAS i inicjującą szereg działań edukacyjnych i terapeutycznych w tym obszarze. Wraz z Pracownią Diagnostyki i Terapii Zaburzeń Rozwojowych w Lędzinach tworzy Ośrodek FASTRYGA zajmujący się działalnością diagnostyczną, terapeutyczną i szkoleniową skierowaną do osób po traumie, odrzuceniu, dzieci z zaburzeniami rozwojowymi oraz rodzin zastępczych, adopcyjnych i biologicznych.

Fundacja po DRUGIE, ul. Smulikowskiego 4 00-389 Warszawa

Tel.: 693 90 40 44; 601 40 55 98

e-mail: fundacja@podrugie.pl

Fundacja po DRUGIE pomaga młodzieży zagrożonej wykluczeniem społecznym, patologią, bezradnością. W szczególności swoje działania kieruje do wychowanków i byłych wychowanków placówek resocjalizacyjnych. Fundacja realizuje szereg działań w zakładach poprawczych i młodzieżowych ośrodkach wychowawczych, które głównie koncentrują się wokół budowania kompetencji społecznych wychowanków i wspierania ich procesu readaptacji społecznej.

Organizacja stara się przeciwdziałać stygmatyzacji  i organizuje akcje, pikniki, wydarzenia z udziałem wychowanków skierowane do szerokich grup odbiorców. Fundacja wspiera także wychowanków po opuszczeniu placówki. Prowadzi działania systemowe, których celem jest wzmacnianie oddziaływań skierowanych do młodzieży z placówek resocjalizacyjnych, ochrona ich godności i praw.

Fundacja działa od 2011 roku. Już po dwóch latach swojej działalności otrzymała nagrodę Grand Prix w konkursie S3ktor na najlepszą inicjatywę pozarządową w Warszawie. Zdobyła także główną nagrodę w kategorii pomoc społeczna.

Ogólnopolski Portal Domów Dziecka
www.DomyDziecka.org

31-009 Kraków,
ul. Szewska 20/4

E-mail: info@domydziecka.org

 

Stowarzyszenie Pomocy Rodzinie Promyk

Jesteśmy organizatorem letniego obozu z rekreacyjnym żeglarstwem i (lub) programem socjoterapeutycznym w Siemianach gm. Iława. W sezonie 2019 turnusy odbywają się w terminach od 29.06.2019 do 17.08.2019 r.

http://www.stowarzyszeniepromyk.com.pl